Okulumuz
Okulumuz

Okulumuz

Özel Ödül Bahçesi Anaokulu sorumluluk sahibi, başarılı, çevresine duyarlı ve iyi iletişim kurabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okul içerisinde birçok fiziksel imkan barındırmaktadır. Sınıfların dışında okulun öğrencilerine sundukları arasında satranç odası, müzik odası, tv odası, yatakhane, yemekhane, oyun odası, mutfak ve bahçe bulunmaktadır. Okulun hizmet anlayışından birince felsefesi olan temizlik ve güvenlik için gerekli önlemleri almaktadır.

 

Okul 24 saat boyunca güvenlik kameralarıyla izlenmektedir. İsteyen velilere izletme imkanı da sunulmaktadır. Eğitim sisteminde çoklu zeka metodundan faydalanmaktadır. Okulun kendi psikoloğu sayesinden çocukların gelişimleri 5 ana dalda gözlemlenmektedir. Bu alanlar psikomotor, bilişsel, sosyal ve duygusal, dil ve öz bakım becerileri gibi alanlardır. Bu gözlemlemeler sonucunda edinilen bilgiler, her haftada bir gün yapılan rehberlik dersinde edinilen bilgilerle birleştirilip ocak ve haziran aylarında velilere gelişim raporu olarak sunulmaktadır.

 

Çocuklar için olduğu kadar veliler için de program ve çalışmalara sahiptir. Özel Ödül Bahçesi Anaokulu 2 ve 6 yaş arasındaki çocuklara yönelik hizmet vermektedir. Sınıflarını yaş gruplarına göre oluşturan anaokulu her sınıfına isim vermiştir. Minik kelebekler, arılar, çalışkan, renkli ve melekler sınıfı olarak 5 sınıfa sahiptir. Yabancı dil konusuna oldukça önem veren anaokulunda iki adet yabancı dil eğitimi verilmektedir. Bunlar İspanyolca ve İngilizcedir. Ayrıca branş derslerine ek olarak mental aritmetik, mandala eğitimi, tangram eğitimi, satranç dersi, drama dersi, bale ve modern dans dersleri, ritim perküsyon ve müzik dersi gibi derslere sahiptir. Branş dersleri alanlarında uzman ve tecrübeli öğretmen kadrosu tarafından verilmektedir.

 

Sınıf öğretmenleri ilgili bölümlerden mezun ve profesyonel kişilerden oluşmuştur. Velilerin bilgisine sunulan yemek listeleri okulun kendi sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Erken kayıtları devam eden anaokulu erken kayıtlara özel indirimler de sunmaktadır. Çocuklar için geziler düzenleyen bir gezi kulübüne sahip olan anaokulu verdiği eğitim ve öğretimi destekleyecek ve çocukların yaşayarak öğrenmelerini amaçlayan geziler hazırlamaktadır. Özel Ödül Bahçesi Anaokulu çocuklara özel gün ve haftalarda uygun geziler düzenlenmenin yanı sıra sinema, tiyatro, animasyon, çocuk oyunları ve gösterileri, doğa gezileri gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Özel gün ve haftalara, anmalara uygun aktiviteler ve etkinler de düzenlemektedir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014